DİJİTAL SAT KURSLARI

Dijital SAT (Digital Scholastic Aptitude Test) hazırlık kurs programlarımız ABD merkezli College Board tarafından uluslararası olarak düzenlenen sınavların kapsadığı konuların anlatımı, tekrarları ve yoğunlaştırılmış pratik çalışmalardan oluşmaktadır.

SAT gruplarımız hafta içi sınıfları ile hafta sonu sınıfları olmak üzere sınıflara ayrılır. Tüm gruplarımız öğrencilerin bilgi seviyelerine göre sınıflandırıldığı seviye gruplarıdır.

HAFTALIK TOPLAM DERS SAATİ: 20 SAAT
MATEMATİK (4) - İNGİLİZCE (6) - [TÜRKÇE (4) + SINAV (4) + ÖZEL DERS (1) + REHBERLİK (1)]

Başlangıç Bitiş Süre
3 HAZİRAN 2024 24 AĞUSTOS 2024 12 Hafta
7 EKİM 2024 1 HAZİRAN 2025 34 Hafta
4 KASIM 2024 1 HAZİRAN 2025 30 Hafta
2 ARALIK 2024 1 HAZİRAN 2025 26 Hafta

Kurslarımıza kayıt yaptıran öğrencilere Dijital SAT hazırlıkta Türkiye’deki en geniş yayın içeriğini sunan ve Türkiye’nin tek profesyonel SAT yayıncısı olan Metropol Yayınları materyalleri sunulmakta olup, yayınlarımızla öğrencilerimizin sınavlara hazırlık sürecinde gerekli olan pratik çalışmaları en üst seviyede yapabilmeleri amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulan bu yayınlarımız:

Toplamda 11 adet kitap olmak üzere,

- Digital SAT Matematik Konu Anlatımlı Örnek Çözümlü
- Digital SAT Geometri Konu Anlatımlı Örnek Çözümlü
- Digital SAT Reading Konu Anlatımlı Örnek Çözümlü
- Digital SAT İngilizce Writing and Language Konu Anlatımlı Örnek Çözümlü
- Digital SAT College Board Orjinal Deneme Sınavları
- Digital SAT College Board Kılavuz Kitabı
- Digital SAT hazırlık yayıncıları olan Kaplan, Barron’s, Mcgraw Hill, Princeton ve IES yayınevlerine ait 5 adet kitap

Kitaplara ek olarak,

- Yaprak Testler: Dersler ya da ek dersler sırasında çözülen veya yine ev ödevi olarak kullanılan, her konu için ayrı olarak hazırlanmış testlerdir. Reading dersinden 96 adet, writing and language dersinden 64 adet, matematik dersinden 104 adet, geometri dersinden ise 64 adet test bulunmaktadır.
- Dijital SAT Deneme Sınavları: Her biri birer Dijital SAT provası niteliği taşıyan, öğrencilerin seviyelerindeki değişiklikleri tespit edebilmek ve eksiklerini gidermeleri için kullanılan, dönem sonunda ise gerçek sınavlara hazırlık amacıyla uygulanan deneme sınavlarıdır. Toplamda 15 adet deneme sınavı uygulanmakta olup, özellikle son sınavlara kurumumuz dışından öğrenci katılımı oldukça fazla sayıda olduğundan, öğrencilerin gerçek sınavlar öncesi seviyelerini öğrenmeleri açısından özel olarak önem taşımaktadır.

Tüm deneme sınavlarımız, 9 ülke ve 32 farklı merkezdeki Metropol Kursları şubelerinin tamamında eş zamanlı uygulanmakta ve eş zamanlı olarak açıklanmaktadır. Bu şekilde öğrencilerimiz, seviyelerini binden fazla öğrencinin katıldığı sınavlarla ölçebilmekte ve gelişim süreçleri hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmektedirler.

Metropol Digital SAT Hazırlık Yayınlarını Online Olarak Satın Almak için Tıklayın!

Kurslarımızda öğrencilerimize verilen tüm yayınlar, Metropol Yayınları SAT departmanında görev alan, alanında uzman öğretmenlerimizin hazırladığı, ilgili kurullarda titizlikle incelenen konu anlatımlarından ve özgün sorulardan oluşmaktadır.

Kurslarımızın ayrılmaz bir parçası olan rehberlik servisimiz, haftalık zorunlu dersler dışında da öğrencilerimize grup olarak veya bire bir özel dersler programlamaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz talep ettiklerinde, eksik oldukları derslerden veya konulardan da grup halinde ya da bire bir dersler de alabilmektedirler.

Ayrıca, rehberlik öğretmenlerimiz, eğitim koçlarımız ve danışmanlarımız öğrenim sürecinin tamamında öğrencilerimize psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunmakta olup, öğrencilerimizin tüm başvuru ve tercih işlemleri ile mesleki rehberlik süreçleri de tarafımızdan yürütülmektedir.

Digital SAT hazırlık kurslarındaki tüm kurs, yayın ve rehberlik hizmetleri online olarak da sunulmaktadır. Gelişmiş dijital bir alt yapı ile yüz yüze verilen tüm öğretim programlarımız ve kurslarımız gerekli olduğu takdirde uzaktan online eğitim olarak da verilebilmekte, sınıflarımız ve ders içeriklerimiz aynı şekilde korunmaktadır. Kurs içeriğindeki rutin derslere ek olarak, online soru çözümleri, online ek dersler ve bire-bir dersler de uzaktan eğitim sistemimizin bir parçasıdır. Yayınlarımız ise öğrencilerimize basılı materyaller olarak dağıtılmakta, özel süreçlerde ise dijital olarak da sunulabilmektedir. Tüm bu online hizmetlere ek olarak, sınavlara uzaktan başvuru-tercih işlemleri ve danışmanlığı, mesleki rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Online ders, yayın ve rehberlik içeriğine ek olarak, Dijital SAT kurslarımızda kayıtlı olan tüm öğrencilerimiz Metropol Öğrenci Bilgi Sistemi’ne kayıt edilirler. Metropol Öğrenci Bilgi Sistemi öğrencilerimizin devam-devamsızlık durumlarını, sınav sonuçlarını, ev ödevlerini, başvuru-tercih bilgilerini ve belgelerini dijital olarak görüntüleyebilecekleri online bir platformdur.

Kurslarımıza katılabilmek için yurt dışından Türkiye’ye gelecek öğrencilerimiz, kurslarımıza online olarak uzaktan kayıt yaptırarak, kendilerine gönderilecek olan “Kabul Mektubu” (Acceptance Letter) ile ülkelerindeki Türkiye büyükelçiliklerinden veya konsolosluklarından öğrenim vizesi başvurusunda bulunabilmekte, başvuruları olumlu karşılandığı takdirde ise Türkiye’ye öğrenim vizesi ile giriş yaparak öğrenim amaçlı oturma izni alabilmektedirler.

Türkiye’ye giriş yapmak için öğrenim vizesi başvurusunda bulunarak zaman kaybetmek istemeyen ve turist olarak Türkiye’ye gelmek isteyen öğrencilerimizin oturma izni işlemlerinde ise, gerekli olan lojistik destek tarafımızdan sunulmaktadır.

Not 1: Kurslarımıza uzaktan online olarak kayıt/ön kayıt yaptırabilmek için pasaport veya kimliğinizi bize email olarak göndermeniz, ayrıca katılmayı düşündüğünüz grubun kurs ücretinin en az % 20’sini tarafınıza email ile bildirilecek banka hesaplarımıza yatırmanız gerekmektedir. Kurs ücretleri hakkında bilgi almak için şubelerimizin telefon numaraları ya da email adresleri ile iletişime geçmeniz mümkündür.
Not 2: Gruplarımıza olan yoğun talepten kaynaklı olarak, bazı gruplarımızın kontenjanları başlangıç tarihlerinden önce dolmakta ve kayıtları kapanmaktadır. Bu nedenle kesin olarak kayıt yaptırmayı düşündüğünüz grup ya da gruplara başlangıç tarihlerinden önce kayıt yaptırmanız yararlı olacaktır.
Not 3: Kesin kayıt yaptıracak öğrencilerden 2 adet fotoğraf, onaylı pasaport/kimlik örneği, var ise oturma izni fotokopisi ve lise mezunu olanlardan onaylı diploma örneği istenmektedir.
Not 4: Ders programları ilgili gruplar başlamadan en geç 2 gün öncesinde netleşmektedir.

2023 ARA TATİLİ: 23 OCAK 2023 PAZARTESİ - 29 OCAK 2023 PAZAR (Pazartesi ve Pazar günleri dahil.)

Manşet Haberler

Call Now Button