YÖS Kursları

2019 – 2020 DÖNEMİ YÖS HAZIRLIK GRUPLARI

YÖS KURSLARI

HAFTALIK TOPLAM DERS SAATİ:
23 SAAT (16+4+2+1)
IQ (3) –  MATEMATİK (8) – GEOMETRİ (3) – EK DERS (1) – REHBERLİK (1) + [TÜRKÇE (4) + SINAV (2) + ÖZEL DERS (1)]

Başlangıç-Bitiş Tarihleri ve Kurs Süresi
Başlangıç Bitiş Süre
10 HAZİRAN 2019 30 AĞUSTOS 2019 12 Hafta (Yaz grupları)
16 EYLÜL 2019 3 MAYIS 2020 33 Hafta
21 EKİM 2019 3 MAYIS 2020 28 Hafta
25 KASIM 2019 3 MAYIS 2020 23 Hafta
30 ARALIK 2019 3 MAYIS 2020 18 Hafta
3 ŞUBAT 2020 3 MAYIS 2020 13 Hafta

YÖS’e hazırlanan öğrenciler için kurs programı; YÖS sınavlarının kapsadığı konuların anlatımı, tekrarı ve yoğun test çalışmalarından oluşmaktadır. Sınıflarımız 12 – 16 kişilik seviye gruplarıdır. YÖS gruplarımız hafta içi sınıfları / hafta sonu sınıfları ve derslerin Türkçe veya İngilizce olarak anlatıldığı sınıflar olmak üzere gruplara ayrılır.

Kurslarımıza kayıt yaptıran YÖS hazırlık öğrencilerine ücretsiz olarak;

 • YÖS Matematik Konu Anlatımlı Soru Bankası 1
 • YÖS Matematik Konu Anlatımlı Soru Bankası 2
 • YÖS Matematik Soru Bankası 1
 • YÖS Matematik Soru Bankası 2
 • YÖS Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası
 • YÖS Genel Yetenek (IQ) Soru Bankası 1
 • YÖS Genel Yetenek (IQ) Soru Bankası 2
 • YÖS  Deneme Sınavları (30 Deneme)
 • YÖS  Sayısal Yetenek (Soru Bankası)
 • YÖS  Matematik Problemleri (Konu Anlatımlı- Örnek Çözümlü)
 • YÖS Türkçe Konu Anlatımlı Soru Bankası (*)
 • YÖS Matematik Cep Kitabı
 • YÖS Geometri Cep Kitabı
 • YÖS Türkçe Cep Kitabı (*)
 • YÖS Meslekler Rehberi

 

Kitaplara ek olarak, YÖS’lere yönelik olarak hazırlanmış;

 • 30 adet ödev kitapçığı (her bir kitapçık 1 veya 2 adet konuyu kapsamakta olup, kitapçıklarda konu özetleri, çözümlü örnekler ve ortalama 2000 adet alıştırma sorusu bulunmaktadır.)
 • Tatil ödev kitapçıkları (her bir kitapçıkta yaklaşık olarak yaklaşık 500 adet soru bulunmakta olup, öğrencilere bayram tatilleri ve resmi tatillerde dağıtılan kitapçıklardır.)
 • 384 adet yaprak test (ders sırasında çözülmesi için ya da ev ödevi olarak dağıtılan, her konu için ayrı ayrı olarak hazırlanmış testlerdir.)
 • Birer YÖS provası niteliği taşıyan 25 adet YÖS deneme sınavı uygulanır. Şubat ayından itibaren deneme sınavı sayısı arttırılır. Özellikle son sınavlar, kurumumuz dışından katılım oldukça fazla olduğundan, öğrencilerin sınav öncesi seviyelerini anlamaları açısından özel olarak önem taşımaktadır.

 

(Mayıs ile Haziran ayları arasında ek dersler ve ek deneme sınavları uygulanmakta olup, uygulanacak olan deneme sınavı adedi her şubede farklılık göstermektedir.)

Metropol YÖS hazırlık yayınlarını online olarak satın almak için lütfen tıklayınız!

Metropol Eğitim Kurumları’nda öğrencilerimize verilen bütün yayınlar, Metropol Yayınları YÖS departmanında görev alan, alanında uzman öğretmenlerimizin hazırladığı, ilgili kurullarda titizlikle incelenen konu anlatımlarından ve özgün sorulardan oluşmaktadır.

YÖS hazırlık gruplarımızda haftalık zorunlu dersler dışında, rehberlik servisimiz öğrencilerimize grup olarak ya da bire bir etüd dersleri programlamakta, öğrencilerimiz deneme sınavı ya da tarama sınavı sonuçlarına göre ek derslerden yararlanmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz diledikleri taktirde, eksik oldukları derslerden veya konulardan grup halinde ya da bire bir etütler de alabilmektedirler.

Kurslarımıza katılmak için yurt dışından Türkiye’ye gelecek öğrencilerimiz, kurslarımıza önceden kayıt yaptırarak, kendilerine gönderilecek olan “Kabul Mektubu” (Acceptance Letter) ile ülkelerindeki Türkiye büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarından öğrenim vizesi talebinde bulunabilmekte, böylece Türkiye’ye öğrenim vizesi ile giriş yaptıktan sonra oturma izni alabilmektedirler.

Not 1: Öğrencilerimizin oturma izni alabilmeleri için Yabancılar için Türkçe gruplarımıza katılmaları gerekmektedir.
Not 2: Kurslarımıza yurtdışından kayıt yaptırabilmek ya da gruplarımızda yer ayırttırmak için pasaport veya kimliğinizi bize mail ya da faks yoluyla göndermeniz; ayrıca katılmayı düşündüğünüz grubun kurs ücretinin minumum % 20’sini banka hesaplarımıza yatırmanız gerekmektedir. (Kurs ücretleri hakkında bilgi almak için 0090 312 231 44 99 nolu telefon numarası ya da info@metropolkurslari.com mail adresi ile lütfen iletişime geçiniz.)
Not 3: Gruplarımıza olan yoğun talepten kaynaklı olarak, bazı grupların kontenjanları başlangıç tarihlerinden önce dolmakta ve kayıtları kapanmaktadır. Bu nedenle kesin olarak kayıt yaptırmayı düşündüğünüz gruplara, başlangıç tarihlerinden önce kayıt yaptırmanız ya da kurumumuzla iletişime geçerek katılmayı düşündüğünüz gruplar hakkında öncesinde bilgi almanız yararlı olacaktır.

Ek 1: Yukarıdaki tabloda belirtilen grup başlangıç tarihlerinin her birinde yeterli öğrenci sayısı oluştuğu sürece Türkçe veya İngilizce gruplar açılabilir.
Ek 2: Tüm gruplarımızın hazırlık programları Mayıs ayına kadar sürmektedir. Konuların bitiminden sonraki süreçte konu tekrar dersleri yapılır, belli aralıklarla uygulanan konu tekrar testleri veya sınavlarıyla öğrencilerin bilgi eksikliklerinin giderilmesi ve öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri sağlanır.
Ek 3: Gruplarımızda uygulanan haftalık deneme sınavları 1. dönem 2 hafta arayla, 2. dönem 1 hafta arayla uygulanır.

Not 1: Kayıt yaptıracak öğrencilerden 2 adet fotoğraf, pasaport/kimlik fotokopisi, oturma izni/ikamet tezkeresi fotokopisi istenir.
Not 2: Ders programları gruplar başlamadan en geç 3 gün öncesinde kesinleşir.
Not 3: Metropol Eğitim Kurumları YÖS hazırlık kursları grup başlangıç tarihlerini, ders dağılımlarını, kayıt ücretlerini, kayıt olma şartlarını herhangi bir açıklamaya gerek kalmaksızın değiştirebilir.

WhatsApp chat