Bakırköy ve Beylikdüzü Şubelerimiz açıldı

Bakırköy Şubesi

Adres: Kartaltepe Mah. Yunus Nadi Sokak. No: 2, 34145 Bakırköy – İstanbul
Tel: +90 212 559 05 59
E-Posta: [email protected]

Bakırköy Şubesi Beylikdüzü Temsilciliği

Adres: Mevlana Mah. Evliya Çelebi Cad. No: 4/4 Esenler Beylikdüzü – İstanbul
Tel: +90 212 559 34 05
E-posta: [email protected]

 Biz Sizi Arayalım

   

  Metropol Kursları 1995 yılından bugüne YÖS ve SAT sınavlarına hazırlık alanlarında, aynı zamanda yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğretimi (TÖMER) alanında düzenlediği kurslar ile yüzbinlerce öğrencinin geleceğine yön vermesine katkıda bulunmuş, alanında uzmanlaşmış, yurt içi ve yurt dışında birçok ülkede şubeleri bulunan bir eğitim kurumları zinciridir.

  Kurumumuz, şubelerimizde düzenlenen kurslar sayesinde sınavlarda üstün başarılar elde eden öğrencilerin kendisine verdiği gurur ve güvenle, eğitime bakış açısını sürekli geliştirerek, çağdaş ve ilkeli eğitim anlayışını eğitimin her kademesinde kendisine görev edinmiştir.

  Uzun yıllardır biriktirdiğimiz deneyim, hizmet verdiğimiz tüm alanlardaki her gelişmeyi öğrencilerimizin başarısını arttıracak şekilde değerlendirmemizi ve kendimizi yenileyerek daha üretken hale gelmemizi sağlamıştır.

  Metropol Kursları’nda,

  • Konular ayrıntılı olarak anlatılır ve konuların iyi anlaşılabilmesi için gerekli olan tekrarlar yapılır.
  • Konu bitimlerinde verilen test ve konu tarama sınavlarıyla öğrencilerin öğrenme düzeyi takip edilir.
  • Konular, öğrencilere verilen ödev kitapçıkları ve diğer materyaller ile pekiştirilir.
  • Ödev takipleri ders öğretmenlerince yapılır. Ödev takip raporları rehberlik servisi tarafından kayıt edilir ve rutin olarak velilerle paylaşılır.
  • Bire-bir özel dersler ile etüt ve ek ders programları öğretmenler gözetiminde sürekli olarak sürdürülür.
  • Uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, ödev ve çalışma kitapçıkları, yaprak testler ve tarama testleri öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtılır.
  • Dersler belli bir sistematik içerisinde yürütülür. Bu sayede devam-devamsızlık takip edilerek öğrencilerin derslere olan katılımı sağlanır.
  • Velilerimiz dilediklerinde yüz yüze, telefonla veya öğrenci/veli bilgi sistemimiz aracılığıyla öğrencileriyle ilgili bütün bilgileri alabilirler. Rehberlik servisimiz gerekli gördüğünde velilerle özel görüşmeler gerçekleştirir.
  • Öğrencilerin gelişim aşamaları süreklilik halinde takip edilerek sınav sonuçları, devam-devamsızlık bilgileri ve moral-motivasyon durumları velileriyle paylaşılır.
  • Kurslarımızda öğrencilerimizin ders dışında da verimli bir şekilde çalışabilecekleri kütüphaneler ve ders çalış salonları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz diledikleri zaman bu ortamları rahatlıkla kullanabilir.
  • Öğrencilerimizin sınav streslerini azaltmak ve moral-motivasyonlarını arttırmak amacıyla kurslarımızda belli aralıklarla sosyal etkinlikler düzenlenir.

   

   

  KURSLAR

  YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavları ya da diğer adıyla Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavları) hazırlık kurs programlarımız Türkiye’deki üniversitelerin düzenlediği sınavların kapsadığı konuların anlatımı, tekrarları ve yoğunlaştırılmış pratik çalışmalardan oluşmaktadır.

  YÖS sınıflarımız hafta içi sınıfları ile hafta sonu sınıfları ve derslerin Türkçe veya İngilizce olarak anlatıldığı sınıflar olmak üzere sınıflara ayrılır. Tüm gruplarımız öğrencilerin bilgi seviyelerine göre sınıflandırıldığı seviye gruplarıdır.

  YAYINLAR

  Kurslarımıza kayıt yaptıran öğrencilere YÖS hazırlıkta Türkiye’deki en geniş yayın içeriğini sunan ve Türkiye’nin tek profesyonel YÖS yayıncısı olan Metropol Yayınları materyalleri sunulmakta olup, yayınlarımızla öğrencilerimizin sınavlara hazırlık sürecinde gerekli olan pratik çalışmaları en üst seviyede yapabilmeleri amaçlanmaktadır.

  Kitaplara ek olarak,

  – Ödev Kitapçıkları: Ev ödevi şeklinde ya da ek derslerde kullanılan ve her konu için ayrı olarak hazırlanmış kitapçıklardır. Matematikten 30 adet, geometriden 10 adet kitapçık bulunmaktadır.

  – Yaprak Testler: Dersler ya da ek dersler sırasında çözülen veya yine ev ödevi olarak kullanılan, her konu için ayrı olarak hazırlanmış testlerdir. Genel yetenek dersinden 160 adet, matematik dersinden 152 adet, sayısal mantık-matematik problemleri dersinden 32 adet, geometri dersinden ise 80 adet test bulunmaktadır.

  – YÖS Deneme Sınavları: Her biri birer YÖS provası niteliği taşıyan, öğrencilerin seviyelerindeki değişiklikleri tespit edebilmek ve eksiklerini gidermeleri için kullanılan, dönem sonunda ise gerçek sınavlara hazırlık amacıyla uygulanan deneme sınavlarıdır. Toplamda 27 adet deneme sınavı uygulanmakta olup, özellikle son sınavlara kurumumuz dışından öğrenci katılımı oldukça fazla sayıda olduğundan, öğrencilerin gerçek sınavlar öncesi seviyelerini öğrenmeleri açısından özel olarak önem taşımaktadır.

  DANIŞMANLIK

  Kurslarımızın ayrılmaz bir parçası olan rehberlik servisimiz, haftalık zorunlu dersler dışında da öğrencilerimize grup olarak veya bire bir özel dersler programlamaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz talep ettiklerinde, eksik oldukları derslerden veya konulardan da grup halinde ya da bire bir dersler de alabilmektedirler.

  Ayrıca, rehberlik öğretmenlerimiz, eğitim koçlarımız ve danışmanlarımız öğrenim sürecinin tamamında öğrencilerimize psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunmakta olup, öğrencilerimizin tüm başvuru ve tercih işlemleri ile mesleki rehberlik süreçleri de tarafımızdan yürütülmektedir.

  Call Now Button